Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-17:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-14:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

! Prawie 1,3 mln złotych pozyskanych środków

czwartek, 19 listopada 2020 12:00
-
altGmina Kotla pozyskała ponad 1 milion 300 tysięcy złotych unijnego dofinasowania na realizację projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla”.
Celem projektu jest zwiększenie dostępności środowiskowych usług społecznych. W ramach projektu finansowane będzie m.in. funkcjonowanie Klubu Senior+, który rozpoczął swoją działalność w marcu br.
Od paru lat organizujemy spotkania z okazji dnia seniora i podczas tych spotkań dostrzegliśmy potrzebę utworzenia w naszej Gminie Klubu Seniorawyjaśnia Wójt Łukasz Horbatowski.

W pierwszej kolejności Gmina sięgnęła po środki rządowe na wyremontowanie i wyposażenie pomieszczeń. Zakres  prac  polegał  na  przystosowaniu części  pomieszczeń  budynku  Gminnego  Ośrodka Zdrowia  w  Kotli pod  względem  techniczno–użytkowym w  celu  funkcjonowania  Klubu Senior+ poprzez m.in. remont i przebudowę poszczególnych pomieszczeń, wymianę okien, drzwi, remont toalet, stworzenie aneksu kuchennego. Klub Seniora został także wyposażony  w  niezbędne  sprzęty  oraz  meble,  tj.  szafy,  kanapy,  stoły, AGD i RTV, wyposażenie kuchni. 

W wyniku pandemii COVID-19 obecnie zajęcia w Klubie Seniora w Kotli odbywają się zdalnie. Jak tylko sytuacja pozwoli dzięki realizacji projektu zostanie stworzony szeroki wachlarz wsparcia i zaplanowano m.in. organizację zajęć z rękodzieła, kulinarnych, gimnastyki ogólnorozwojowej, wyjścia do kina czy teatru. Zaplanowano również spotkania ze specjalistami jak kardiolog, diabetolog, psycholog. Ponadto w planie jest również dożywianie w postaci ciepłego posiłku oraz dowozy.
Dużym problemem dla seniorów jest bariera transportowa, bo nasza gmina jest bardzo rozproszona i składa się z 19 miejscowości, dlatego w ramach projektu zaplanowaliśmy organizację dowozów – dodaje wójt.

Realizacja projektu to nie tylko funkcjonowanie Klubu seniora to również organizacja usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, szkolenia dla opiekunów faktycznych, a także utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego o wspomagającego. Realizatorem projektu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli. Realizację projektu zaplanowano aż do końca lutego 2023 r.